KONST / Litografier / Färglitografi 11955248
nr 1195 5248
Bengt Orup
(1916-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, daterad -88, numrerad 78/200. Motivet: 25x17 cm
Bengt Orup, född 1916, död 1996, svensk målare, glaskonstnär och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 augusti 2018
kl 20:56:44
500 kr
600 kr
Bengt Orup
Läs mer om Bengt Orup